• Wałuszewska 24 lok. U303-005 Warszawa
  • +48 600 410 499 Zadzwoń
  • Pon - Pt 9.00 - 20.00**Wg. Grafików Przyjęć

FAQ

Nie wiesz czego spodziewać się idąc na wizytę do Medifire? Przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór najczęściej pojawiających się pytań. Jeśli nie znajdziesz tu odpowiedzi na interesujące Cię tematy, masz jakiekolwiek wątpliwości lub obawy, skontaktuj się z nami – zawsze chętnie pomożemy.

Czy na wizytę do fizjoterapeuty lub osteopaty muszę mieć skierowanie od lekarza?

Nie, skierowanie od lekarza nie jest wymagane ani do fizjoterapeuty, ani do osteopaty. Klinika Medifire jest gabinetem prywatnym i nie ma podpisanej umowy z NFZ.

Jak wygląda pierwsza wizyta?

Podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem, po czym przeprowadza badanie manualne oraz stawia diagnozę. Następnie – dobierając odpowiednie metody – przeprowadza wstępny zabieg terapeutyczny. Po zabiegu, fizjoterapeuta wraz z pacjentem ustala dalszy plan działania, a pacjent otrzymuje zalecenia na czas pomiędzy wizytami.

O co może mnie spytać fizjoterapeuta podczas pierwszej wizyty?

Podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta na pewno spyta Cię o problem, z którym przychodzisz, w tym o występujące objawy, ich natężenie, odczucia bólowe, czas ich trwania, dotychczasowe leczenie itp. Rozmowa ta jest kluczowa, ponieważ pomaga zrozumieć Twoje potrzeby. Podanie terapeucie szczegółowych informacji – również takich niezwiązanych bezpośrednio z aktualnymi dolegliwościami – jest bardzo istotne. Nie pomijaj informacji o wcześniejszych urazach, aktualnych problemach medycznych (np. kardiologicznych) i przyjmowanych lekach – pozwoli to na stworzenie dla Ciebie optymalnej oferty terapeutycznej.

Czy fizjoterapia jest bolesna?

Koncepcja nowoczesnej rehabilitacji zakłada, że zabiegi nie powinny być bolesne. Niektóre techniki fizjoterapii powodują dyskomfort i nie da się go całkowicie uniknąć. Zadaniem terapeuty jest takie balansowanie na odczuciach pacjenta, aby osiągnąć zamierzony efekt terapeutyczny nie narażając go na silne dolegliwości bólowe. Oczywiście każdy pacjent ma inny próg wrażliwości na ból, więc jeśli podczas wykonywania zabiegu coś Cię boli – poinformuj o tym fizjoterapeutę, tak żeby mógł dostosować terapię w sposób, by była dla Ciebie najbardziej komfortowa.

Terapia manualna, fala uderzeniowa, terapia wisceralna, neuromodulacja… Skąd mam wiedzieć jakiego typu zabiegów potrzebuję?

Nie musisz wiedzieć, od tego jest fizjoterapeuta. Ty musisz tylko powiedzieć z jakim problemem przychodzisz i jakie masz objawy. Fizjoterapeuta jest od tego, aby na podstawie zebranych od Ciebie informacji dobrać odpowiednie metody terapii i zaproponować kompleksowy plan rehabilitacji tak, byś jak najszybciej odzyskał pełną sprawność i komfort życia pozbywając się bólu.